Polish Student Organization

PSO jest organizacją zrzeszającą studentów i absolwentów uczelni nowojorskich oraz z okolic Nowego Jorku. Naszą misją jest integrowanie młodych ludzi polskiego pochodzenia oraz szerzenie informacji na temat możliwości wyższego wykształcenia w Stanach Zjednoczonych wśród Polonii amerykanskiej. Poprzez organizowanie wydarzeń kulturalnych oraz sesji informacyjnych, propagujemy znaczenie wyższej edukacji oraz jednoczymy młodych ludzi pragnących dzielić się swoimi doświadczeniami. Od dłuższego już czasu jesteśmy ważnym źródłem informacji o studiach w Ameryce, zaś jednym z naszych priorytetów jest rozwinięcie naszego programu stypendialnego dla studentów polskiego pochodzenia.

Nasza strona w dużej mierze odzwierciedla naszą działalność. Możecie tu znaleźć informacje o naszej organizacji, nadchodzących wydarzeniach, a także o amerykańskim systemie edukacji i o tym jak dostać się na studia w USA.

Wszystkich, ktorzy dysponuja chwila wolnego czasu i pokladami energii, albo tych  ktorzy chca nas dopingowac i wspierac nas duchowo, zapraszamy do wstapienia w szeregi PSO. Stancie sie czescia wyjatkowej i jedynej w swoim rodzaju organizacji polonijnej non-profit, ktora juz od przeszlo dwudziestu lat sluzy niestrudzenie wszystkim, ktorzy tego potrzebuja. Stan sie jednym z czlonkow naszej wielkiej rodziny, baw i ucz sie sie razem z nami. Spedzaj swoj wolny czas w doborowym towarzystwie i poznawaj ludzi, ktorych nie spotkasz nigdzie indziej!

ZAPRASZAMY!!!

Organizacja Studentów Polskich

KONKURS STYPENDIALNY

Polish Student Organization, Inc., ma zaszczyt ogłosić kolejny konkurs stypendialny.

Wyślij wypełnione podanie (POBIERZ) wraz z załącznikami:

  • CHECK lub MONEY ORDER w wysokości $15.00
  • wypełniony formularz wraz ze zdjęciem;
  • oficjalny transkrypt z aktualnej uczelni (jeżeli zaczynasz pierwszy semestr na danej uczelni, wyślij transkrypt z poprzedniej uczelni/liceum; w wypadku studentów, którzy zaczynają studia po liceum w Polsce, prosimy o kopię świadectwa maturalnego)
  • kartkę z odpowiedziami na poniższe trzy pytania:
  1. Jaka jest Twoja rola w w środowisku polonijnym? (500 słów)
  2. Zapoznaj się z obecnymi wydarzeniami i imprezami organizowanymi przez Organizację Polskich Studentów, a następnie w 300 słowach, napisz jakie dodatkowe wydarzenia lub imprezy mogłyby wpłynac na korzyść PSO.
  3. Na co przeznaczysz wygrane stypendium? (200 słów)


Nasz adres:
Polish Student Organization, Inc.
15 East 65th St.
New York, NY 10065

Kompletne podania wraz z wszystkimi załącznikami należy dostarczyć do 17 marca 2017r.
Decyzja Komisji Stypendialnej zostanie ogłoszona na poczatku kwietnia.
Wszelkie pytania prosimy kierować do zarządu na adres zarzad@pso-usa.org.