Polish Student Organization

PSO jest organizacją zrzeszającą studentów i absolwentów uczelni nowojorskich oraz z okolic Nowego Jorku. Naszą misją jest integrowanie młodych ludzi polskiego pochodzenia oraz szerzenie informacji na temat możliwości wyższego wykształcenia w Stanach Zjednoczonych wśród Polonii amerykanskiej. Poprzez organizowanie wydarzeń kulturalnych oraz sesji informacyjnych, propagujemy znaczenie wyższej edukacji oraz jednoczymy młodych ludzi pragnących dzielić się swoimi doświadczeniami. Od dłuższego już czasu jesteśmy ważnym źródłem informacji o studiach w Ameryce, zaś jednym z naszych priorytetów jest rozwinięcie naszego programu stypendialnego dla studentów polskiego pochodzenia.

Nasza strona w dużej mierze odzwierciedla naszą działalność. Możecie tu znaleźć informacje o naszej organizacji, nadchodzących wydarzeniach, a także o amerykańskim systemie edukacji i o tym jak dostać się na studia w USA.

Wszystkich, ktorzy dysponuja chwila wolnego czasu i pokladami energii, albo tych  ktorzy chca nas dopingowac i wspierac nas duchowo, zapraszamy do wstapienia w szeregi PSO. Stancie sie czescia wyjatkowej i jedynej w swoim rodzaju organizacji polonijnej non-profit, ktora juz od przeszlo dwudziestu lat sluzy niestrudzenie wszystkim, ktorzy tego potrzebuja. Stan sie jednym z czlonkow naszej wielkiej rodziny, baw i ucz sie sie razem z nami. Spedzaj swoj wolny czas w doborowym towarzystwie i poznawaj ludzi, ktorych nie spotkasz nigdzie indziej!

ZAPRASZAMY!!!

Organizacja Studentów Polskich

FORMAT RESUME

Imię i Nazwisko
Adres korespondencyjny
Telefon
E-Mail


OBJECTIVE

To zwięzłe, jasno wyartykułowane stwierdzenie, określające poziom lub rodzaj poszukiwanej pozycji, typ organizacji dla której chcemy pracować i kwalifikacje jakie chcemy wykorzystać w danym zawodzie.

Jeżeli poszukujemy zróżnicowanych pozycji możemy pominąć tę część i nawiązać do niej w liście motywacyjnym (cover letter).

EDUCATION

Wymieniaj uzyskane stopnie wykształcenia w odwrotnym porządku chronologicznym – uwzględniając kierunek studiów (major), szkołę i datę ukończenia (lub spodziewaną datę ukończenia). Uwzględnij średnią tzw. G.P.A. tylko jeśli jest wysza niż 3.0 (w skali do 4.0) Średnią wyników z polskich szkół warto przeliczyć na amerykański system ocen.

AWARDS

Uwzględnij nagrody, stypendia lub konkursy których byłeś/aś laureatem, uzyskane od momentu rozpoczęcia studiów.

EXPERIENCE

Wymień stanowisko, nazwę organizacji, opis wykonywanych obowiązków – uwzględniając wielkości liczbowe takie jak – suma sprzedaży, liczbę nadzorowanych/szkolonych osób i inne specjalne osiągnięcia. Można podać służbę wojskową jako przykład nabytego doświadczenia.

ACADEMIC COURSES/PROJECTS

Uwzględnij jeśli nie masz wystarczająco dużo doświadczenia w zawodzie o który się starasz lub jeśli projekty ściśle wiążą się z pozycją o jaką się ubiegasz.

SKILLS

Koniecznie dołącz swoją znajomość komputera, a w tym software, hardware, języki programowania, sytemy operacyjne, aplikacje.

ACTIVITIES/INTERESTS

Rekruter chce wiedzieć co robisz poza pracą i szkołą – czy jesteś osobą łatwo znajdującą się w różnych środowiskach, chętną i aktywną społecznie? Zaznacz zwłaszcza twoje przewodnie pozycje w organizacjach w jakich się udzielasz – mogą to być też organizacje z Polski, choć korzystnie jest mieć referencje z takiej organizacji. Pamiętaj też, że Twój rozmówca może spytać Cię o konkrety!

PUBLICATIONS/PRESENTATIONS

Warto wspomnieć zwłaszcza gdy wiążą się z pożądaną pracą.

AFFILIATIONS

Zwłaszcza te zawodowe – mogą mieć swoją osobną sekcję lub być wyliczone wraz z ACTIVITIES.

CERTIFICATION/LICENSES

Wymień jeśli wiążą się z Twoimi celami zawodowymi lub świadczą o osiągnięciach.

LANGUAGES

Należy uwzględnić stopień znajomości – np. bilingual, fluency, working knowledge, conversational.

REFERENCES

“Available upon request” – jest typowym stwierdzeniem w tej części i może być pominięte.