Polish Student Organization

PSO jest organizacją zrzeszającą studentów i absolwentów uczelni nowojorskich oraz z okolic Nowego Jorku. Naszą misją jest integrowanie młodych ludzi polskiego pochodzenia oraz szerzenie informacji na temat możliwości wyższego wykształcenia w Stanach Zjednoczonych wśród Polonii amerykanskiej. Poprzez organizowanie wydarzeń kulturalnych oraz sesji informacyjnych, propagujemy znaczenie wyższej edukacji oraz jednoczymy młodych ludzi pragnących dzielić się swoimi doświadczeniami. Od dłuższego już czasu jesteśmy ważnym źródłem informacji o studiach w Ameryce, zaś jednym z naszych priorytetów jest rozwinięcie naszego programu stypendialnego dla studentów polskiego pochodzenia.

Nasza strona w dużej mierze odzwierciedla naszą działalność. Możecie tu znaleźć informacje o naszej organizacji, nadchodzących wydarzeniach, a także o amerykańskim systemie edukacji i o tym jak dostać się na studia w USA.

Wszystkich, ktorzy dysponuja chwila wolnego czasu i pokladami energii, albo tych  ktorzy chca nas dopingowac i wspierac nas duchowo, zapraszamy do wstapienia w szeregi PSO. Stancie sie czescia wyjatkowej i jedynej w swoim rodzaju organizacji polonijnej non-profit, ktora juz od przeszlo dwudziestu lat sluzy niestrudzenie wszystkim, ktorzy tego potrzebuja. Stan sie jednym z czlonkow naszej wielkiej rodziny, baw i ucz sie sie razem z nami. Spedzaj swoj wolny czas w doborowym towarzystwie i poznawaj ludzi, ktorych nie spotkasz nigdzie indziej!

ZAPRASZAMY!!!

Organizacja Studentów Polskich


Mar
12
10:00 AM10:00

Nowe Pokolenie - przyszłość zależy od młodzieży. Konferencja młodej Polonii

  • Consulate General of Poland in New York (map)
  • Google Calendar ICS

Zapraszamy młodzież polonijną, studentów i młodych profesjonalistów wieku od 17 do 35 lat na konferencje pt. "Nowe Pokolenie - przyszłość zależy od młodzieży". W programie zajęcia dotyczące rozwoju osobistego i kariery zawodowej oraz debaty nt. działalności organizacji polonijnych i przyszłości Polonii w USA. Bardzo prosimy o potwierdzenie przybycia na newyork.rsvp@msz.gov.pl

View Event →
Feb
13
8:30 PM20:30

PSO Connect- Impreza Walentynkowa

  • 675 Morgan Ave, Brooklyn, New York 11222 (map)
  • Google Calendar ICS

W imieniu Polish Student Organization serdecznie zapraszamy na spotkanie PSO Connect. Jest to spotkanie dla studentów, absolwentów oraz profesjonalistów polskiego pochodzenia i umożliwia wszystkim uczestnikom nawizanie nowych znajomości. 
Wstęp $25.00 dla członków PSO, $30.00 dla sympatyków. W cenę biletu wliczony jest OPEN BAR przez cala noc!!!!
Prosimy o potwierdzenie przybycia do 12 lutego na adres rsvp@pso-usa.org
ZAPRASZAMY!

View Event →
Jan
23
7:00 PM19:00

XVIII Bal Stypendysty

Szanowni Państwo!

Z przyjemnością zapraszam wszystkich sympatyków Organizacji Studentów Polskich w Nowym Jorku (PSO) na XVIII już doroczny Bal Stypendysty, podczas którego będą rozdane stypendia uzdolnionym studentom polskiego pochodzenia!
Goszczenie Państwa na tegorocznym Balu będzie dla nas zaszczytem i mam ogromną nadzieję, że będziecie Państwo zadowoleni z tego co dla Was przygotowaliśmy. W cenę biletu, oprócz doskonałej zabawy w rytmie przebojów muzyki polskiej i zagranicznej, wliczone są: cocktail hour, kolacja, deser oraz open bar. Program wydarzenia obejmuje loterię z atrakcyjnymi nagrodami.
Od 1997 roku Organizacja Studentów Polskich organizuje uroczysty Bal, którego celem jest zbieranie środków na nasz Fundusz Stypendialny. Doroczne wydarzenie gromadzi około 200 gości, zaś dochody w całości przeznaczane są na stypendia dla studentów polskiego pochodzenia, bez względu na ich status imigracyjny. 

Bal odbędzie się 6 Stycznia 2016 o godzinie 7:00pm w Terrace On The Park.

Szanowni Państwo, 
Z przyczyn niezależnych od nas byliśmy zmuszeni do przełożenia Balu Stypendysty 2016 na 23 styczeń 2016. Godzina oraz miejsce gdzie odbędzie się bal pozostają bez zmian. Osoby, które kupiły już bilet a nie będą mogły uczestniczyć w balu bardzo prosimy o kontakt. 
Z poważaniem, 
Zarząd PSO

 

W celu nabycia biletów należy skontaktować się z nami drogą emailową na: bilety@pso-usa.org. Opłaty za bilety można dokonać za pomocą karty kredytowej poprzez umieszczony na naszej stronie internetowej www.pso-usa.org, system PayPal. W tym roku oferujemy bilety w następujących cenach:

Ceny biletów kupionych do 15 listopada:
$135 – bilet dla wszystkich sympatyków PSO; $115 – bilet dla aktywnych* członków PSO oraz $100 dla studentów z ważnym ID
Ceny biletów kupionych do 15 stycznia:
$150 – bilet dla wszystkich sympatyków PSO; $125 – bilet dla aktywnych* członków PSO oraz $110 dla studentów z ważnym ID
Ceny biletów kupionych po 15 stycznia:
$150 – bilet dla wszystkich sympatyków PSO; $150 – bilet dla aktywnych* członków PSO oraz $150 dla studentów.

Ponownie serdecznie zapraszam i wyrażam nadzieję, że zechcecie Państwo zaszczycić swoją obecnością nasze wydarzenie, organizowane w jakże szczytnym celu - wspierania edukacji polonijnej młodzieży. W razie pytań, bardzo proszę o kontakt emailowy pod adresem mdziewa.pso-usa@outlook.com

View Event →
PSO Fall Hiking Trip / Rajd Jesienny 2015
Oct
18
9:30 AM09:30

PSO Fall Hiking Trip / Rajd Jesienny 2015

  • Skanatati Southfields, NY, 10975 United States (map)
  • Google Calendar ICS

On behalf of Polish Student Organization we would like to invite you to Fall Rajd (Hiking).

IMPORTANT!!!
You MUST RSVP to rajd@pso-usa.org please include names of all attendees, where you are leaving from and if you have free space in the car or need transportation.

Last day to RSVP: Thursday October 15th 2015

Details:
1. Cost should not exceed $10 per person. (Active PSO members will get a discount) Whole hike should take about 4-5 hours. We will be having a bonfire with polish sausage and other foods, provided by PSO. (let us know if you’re vegetarian)
2. We will meet here: 

 

 at 9:30AM sharp, please do not be late.
3. Parking area has very poor cell phone reception, so plan your route ahead of time!
4. FYI: Alcohol is strictly forbidden in all NYS Parks.
5. We will be hiking in the woods, so remember to dress accordingly and wear comfortable shoes (hiking shoes recommended but sneakers are fine too)
6. Any questions email rajd@pso-usa.org
7. Remember to pack good humor

See you soon.
PSO Team

View Event →
Aug
16
3:00 PM15:00

Siatkówka na plaży!

Szanowni studenci i sympatycy PSO, 

Z przyjemnością informujemy, że 16 sierpnia odbędzie się gra w siatkówkę na plaży organizowana przez Polish Student Organization
Zarząd PSO nie mógł zdecydować, którą plażę wybrać. Nasze propozycje to:

1. Fire Island
2. Jones Beach 
3. Long Beach 
4. Far Rockaway 

Decyzja należy do Was. Prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety wybierając swoją preferencję. 
Niezależnie od miejsca, które wybierzecie na plaży spotykamy się o godzinie 3:00 p.m. Dojazd na własną rękę. 

Masz pytania? Miejsce w samochodzie? Nie masz się z kim zabrać? Napisz do nas: pso@pso-usa.org

A tak bawiliśmy się rok temu:

View Event →
PSO Connect
Apr
17
to Apr 18

PSO Connect

W imieniu Polish Student Organization serdecznie zapraszamy na spotkanie PSO Connect.
PSO Connect to seria spotkań dla studentów i absolwentów polskiego pochodzenia. Uczestnicy mają okazję poznać profesjonalistów, profesorów, jak również innych studentów, a przez to poszerzyć krąg znajomości oraz pogłębić wiedzę na tematy, które ich dotyczą. Wydarzenia te to wspaniała okazja do nawiązywania nowych kontaktów oraz wymiany doświadczeń związanych z pracą lub edukacją. Seria PSO Connect ma na celu poszerzenie wiedzy uczestników na tematy, które ich interesują oraz ułatwienie podejmowania decyzji związanych z przyszłą karierą.
Wstęp $20.00 dla członków PSO, $30.00 dla sympatyków. W cenę biletu wliczony jest OPEN BAR!!!!
Prosimy o potwierdzenie przybycia do 15 kwietnia na adres rsvp@pso-usa.org
ZAPRASZAMY!

View Event →