Polish Student Organization

PSO jest organizacją zrzeszającą studentów i absolwentów uczelni nowojorskich oraz z okolic Nowego Jorku. Naszą misją jest integrowanie młodych ludzi polskiego pochodzenia oraz szerzenie informacji na temat możliwości wyższego wykształcenia w Stanach Zjednoczonych wśród Polonii amerykanskiej. Poprzez organizowanie wydarzeń kulturalnych oraz sesji informacyjnych, propagujemy znaczenie wyższej edukacji oraz jednoczymy młodych ludzi pragnących dzielić się swoimi doświadczeniami. Od dłuższego już czasu jesteśmy ważnym źródłem informacji o studiach w Ameryce, zaś jednym z naszych priorytetów jest rozwinięcie naszego programu stypendialnego dla studentów polskiego pochodzenia.

Nasza strona w dużej mierze odzwierciedla naszą działalność. Możecie tu znaleźć informacje o naszej organizacji, nadchodzących wydarzeniach, a także o amerykańskim systemie edukacji i o tym jak dostać się na studia w USA.

Wszystkich, ktorzy dysponuja chwila wolnego czasu i pokladami energii, albo tych  ktorzy chca nas dopingowac i wspierac nas duchowo, zapraszamy do wstapienia w szeregi PSO. Stancie sie czescia wyjatkowej i jedynej w swoim rodzaju organizacji polonijnej non-profit, ktora juz od przeszlo dwudziestu lat sluzy niestrudzenie wszystkim, ktorzy tego potrzebuja. Stan sie jednym z czlonkow naszej wielkiej rodziny, baw i ucz sie sie razem z nami. Spedzaj swoj wolny czas w doborowym towarzystwie i poznawaj ludzi, ktorych nie spotkasz nigdzie indziej!

ZAPRASZAMY!!!

Organizacja Studentów Polskich

“Punkty informacyjne o studiach w USA w Polsce”

GDZIE SZUKAĆ INFORMACJI O STUDIACH W USA?

Część IV
“Punkty informacyjne o studiach w USA w Polsce”

Autor:  Katarzyna Kowalska


Artykul ten zostal pierwotnie opublikowany w “Nowym Dzienniku”


Bogactwo informacji dostepnych obecnie w Internecie jest szczególnie pomocne dla studentów z Polski, rozwazajacych dalsze studia w Ameryce. W porównaniu z sytuacja nawet 10 lat temu, maja oni teraz praktycznie nieograniczony dostep do tych samych informacji, co ich amerykanscy koledzy. Jesli chcieliby natomiast skorzystac z pomocy drukowanych przewodników lub po prostu poradzic sie osoby znajacej temat studiów w Stanach od podszewki, moga sie skontaktowac z Polsko-Amerykanska Komisja Fulbrighta w Warszawie lub wybrac do centrum informacyjnego przy placówce konsularnej USA (adresy w ramce ponizej)

PUNKTY INFORMACYJNE O STUDIACH W USA W POLSCE

I. Centrum Doradztwa Edukacyjnego Polsko-Amerykanskiej Komisji Fulbrighta: 
Centrum posiada biblioteke materialów edukacyjnych (przewodniki po uniwersytetach, informatory o finansowaniu studiów i o testach standardowych), oferuje tez dostep do Internetu dla osób, które chca samodzielnie wyszukiwac informacje o studiach. Centrum jest czynne pon-czwartek w godz. 9:30-13:00 i 15:00-16:30. Mozna sie umówic na konsultacje indywidualne (po uprzednim zgloszeniu przez telefon), Centrum organizuje tez miejscowe i wyjazdowe seminaria informacyjne dla osób zaitneresowanych studiami w Stanach.

Adres Polsko-Amerykanskiej Komisji Fulbrighta:

ul. Nowy Swiat 4
00-497 Warszawa

Telefony: (48-22) 625-6932,
lub (48-22) 625-6978
Fax: (48-22) 628-7943

adres strony internetowej : www.fulbright.edu.pl
adres e-mail: ola.augustyniak@ fulbright.edu.pl

II. Centra informacyjne przy placówkach konsularnych USA w Polsce:

 • Warszawa: American Information Resource Center przy Ambasadzie USA
  Biblioteka, dostep do internetowych baz danych z informacjami o USA, w tym do materialów informacyjnych o systemie edukacji i studiach (trzeba sie wczesniej umówic na spotkanie; AIRC raczej odsyla przyszlych studentów do Komisji Fulbrighta).

  Adres: ul. Piekna 14
  00-540 Warszawa

  Telefon: (48-22) 625-1600
  Fax: (48-22) 626-1699

  adres strony internetowej : www.usinfo.pl/airc
  adres e-mail: airc_warsaw@pd.state.gov

 • Kraków: Information Resource Center przy Konsulacie USA Biblioteka, dostep do internetowych baz danych z informacjami o USA, w tym do materialów informacyjnych o systemie edukacji i studiach (trzeba sie wczesniej umówic na spotkanie).

  Adres: ul. Stolarska 9
  31-043 Kraków

  Telefon: (48-12) 424-5138
  Fax: (48-12) 424-5145

  adres strony internetowej : www.usinfo.pl/krakow/airc.htm