Polish Student Organization

PSO jest organizacją zrzeszającą studentów i absolwentów uczelni nowojorskich oraz z okolic Nowego Jorku. Naszą misją jest integrowanie młodych ludzi polskiego pochodzenia oraz szerzenie informacji na temat możliwości wyższego wykształcenia w Stanach Zjednoczonych wśród Polonii amerykanskiej. Poprzez organizowanie wydarzeń kulturalnych oraz sesji informacyjnych, propagujemy znaczenie wyższej edukacji oraz jednoczymy młodych ludzi pragnących dzielić się swoimi doświadczeniami. Od dłuższego już czasu jesteśmy ważnym źródłem informacji o studiach w Ameryce, zaś jednym z naszych priorytetów jest rozwinięcie naszego programu stypendialnego dla studentów polskiego pochodzenia.

Nasza strona w dużej mierze odzwierciedla naszą działalność. Możecie tu znaleźć informacje o naszej organizacji, nadchodzących wydarzeniach, a także o amerykańskim systemie edukacji i o tym jak dostać się na studia w USA.

Wszystkich, ktorzy dysponuja chwila wolnego czasu i pokladami energii, albo tych  ktorzy chca nas dopingowac i wspierac nas duchowo, zapraszamy do wstapienia w szeregi PSO. Stancie sie czescia wyjatkowej i jedynej w swoim rodzaju organizacji polonijnej non-profit, ktora juz od przeszlo dwudziestu lat sluzy niestrudzenie wszystkim, ktorzy tego potrzebuja. Stan sie jednym z czlonkow naszej wielkiej rodziny, baw i ucz sie sie razem z nami. Spedzaj swoj wolny czas w doborowym towarzystwie i poznawaj ludzi, ktorych nie spotkasz nigdzie indziej!

ZAPRASZAMY!!!

Organizacja Studentów Polskich

REKOMENDACJE

Większość pracodawców wymaga przedstawienia listy osób, którzy potwierdzą twoje kwalifikacje i umiejętności. Wybierając tych ludzi, pamiętaj:

  • Powinny to być osoby, które znają Cię od strony profesjonalnej, np. byli pracodawcy, mandżerowie, wykładowcy, przełożeni w pracach charytatywnych itp. Krewni lub przyjaciele będą niewłaściwe.
  • Skontaktuj się z wybranymi osobami i upewnij, że będą znakomitym źródłem rekomendacji. Przypomnij im jakie są Twoje zalety i osiągnięcia, z którymi oni mieli styczność.
  • Pracodawca najczęściej będzie chciał skontaktować się z osobami rekomendującymi przez telefon.
    W niektórych dziedzinach takich jak pedagogika czy psychologia pisemne formy rekomendacji są wskazane.
  • 3 lub 4 rekomendacje są zwykle wystarczające. Czasem warto mieć ich więcej w zaleźności od pozycji o jaką się ubiegasz.
  • Przygotuj listę referencji, która zawiera imię, nazwisko, tytuł, miejsce pracy, adres, numer kontaktowy osoby rekomendującej – możesz posłużyć się poniższym przykładem:References for (Your Name)

Rebeca Smith
Audit Supervisor
Fast Tech, Inc.
222 Blue Street
New York, NY 10000
(W) (212) 111-1111

John Kowalski
Manager, Accounts Receivable
Big Thing Company
11 Third Avenue
Jersey City, NJ 22333
(W) (201) 250 6666