Polish Student Organization

PSO jest organizacją zrzeszającą studentów i absolwentów uczelni nowojorskich oraz z okolic Nowego Jorku. Naszą misją jest integrowanie młodych ludzi polskiego pochodzenia oraz szerzenie informacji na temat możliwości wyższego wykształcenia w Stanach Zjednoczonych wśród Polonii amerykanskiej. Poprzez organizowanie wydarzeń kulturalnych oraz sesji informacyjnych, propagujemy znaczenie wyższej edukacji oraz jednoczymy młodych ludzi pragnących dzielić się swoimi doświadczeniami. Od dłuższego już czasu jesteśmy ważnym źródłem informacji o studiach w Ameryce, zaś jednym z naszych priorytetów jest rozwinięcie naszego programu stypendialnego dla studentów polskiego pochodzenia.

Nasza strona w dużej mierze odzwierciedla naszą działalność. Możecie tu znaleźć informacje o naszej organizacji, nadchodzących wydarzeniach, a także o amerykańskim systemie edukacji i o tym jak dostać się na studia w USA.

Wszystkich, ktorzy dysponuja chwila wolnego czasu i pokladami energii, albo tych  ktorzy chca nas dopingowac i wspierac nas duchowo, zapraszamy do wstapienia w szeregi PSO. Stancie sie czescia wyjatkowej i jedynej w swoim rodzaju organizacji polonijnej non-profit, ktora juz od przeszlo dwudziestu lat sluzy niestrudzenie wszystkim, ktorzy tego potrzebuja. Stan sie jednym z czlonkow naszej wielkiej rodziny, baw i ucz sie sie razem z nami. Spedzaj swoj wolny czas w doborowym towarzystwie i poznawaj ludzi, ktorych nie spotkasz nigdzie indziej!

ZAPRASZAMY!!!

Organizacja Studentów Polskich

Studia4U

STUDIA 4U- jest to sesja informacyjna, ktora powstala z inicjatywy Organizacji Studentów Polskich w Nowym Jorku (PSO) oraz Stowarzyszenia Inzynierów i Techników Polskich “Polonia Technica” w odpowiedzi na bardzo duze zapotrzebowanie na informacje o studiach w USA wsród spolecznosci Polsko-Amerykanskiej na terenie Nowego Jorku i okolic.

‘Studia 4U’ to darmowa i ogólnodostepna jednodniowa seria wykladów poruszajaca tematy systemu edukacyjnego w USA oraz mozliwosci podjecia studiów na uczelniach Amerykanskich przez osoby mieszkajace na stale w USA jak równiez studentów z Polski. Spotkanie to w calosci organizowane jest przez wolontariuszy z PSO oraz z “Polonia Technica”.

Organizacja Studentów Polskich w Nowym Jorku jest dumna z faktu, ze moze sluzyc swoja wiedza i doswiadczeniem spolecznosci Polsko-Amerykanskiej. Jako dodatek do corocznych ‘Studia 4U’, rozpowszechniamy informacje o mozliwosciach edukacyjnych w Stanach Zjednoczonych poprzez wlasne publikacje, pojedyncze wyklady na tematy studenckie (praktyki, wizy) oraz poprzez prowadzenie dyzurów telefonicznych.

Jednak nasza sesja informacyjna ‘Studia 4U’ jest jedyna okazja dotarcia do setek osób jednorazowo i udzielenia rozszerzonych informacji na temat studiowania poprzez bezposredni kontakt z zaproszonymi przedstawicielami uczelni oraz instytucji edukacyjnych i rzadowyc