Polish Student Organization

PSO jest organizacją zrzeszającą studentów i absolwentów uczelni nowojorskich oraz z okolic Nowego Jorku. Naszą misją jest integrowanie młodych ludzi polskiego pochodzenia oraz szerzenie informacji na temat możliwości wyższego wykształcenia w Stanach Zjednoczonych wśród Polonii amerykanskiej. Poprzez organizowanie wydarzeń kulturalnych oraz sesji informacyjnych, propagujemy znaczenie wyższej edukacji oraz jednoczymy młodych ludzi pragnących dzielić się swoimi doświadczeniami. Od dłuższego już czasu jesteśmy ważnym źródłem informacji o studiach w Ameryce, zaś jednym z naszych priorytetów jest rozwinięcie naszego programu stypendialnego dla studentów polskiego pochodzenia.

Nasza strona w dużej mierze odzwierciedla naszą działalność. Możecie tu znaleźć informacje o naszej organizacji, nadchodzących wydarzeniach, a także o amerykańskim systemie edukacji i o tym jak dostać się na studia w USA.

Wszystkich, ktorzy dysponuja chwila wolnego czasu i pokladami energii, albo tych  ktorzy chca nas dopingowac i wspierac nas duchowo, zapraszamy do wstapienia w szeregi PSO. Stancie sie czescia wyjatkowej i jedynej w swoim rodzaju organizacji polonijnej non-profit, ktora juz od przeszlo dwudziestu lat sluzy niestrudzenie wszystkim, ktorzy tego potrzebuja. Stan sie jednym z czlonkow naszej wielkiej rodziny, baw i ucz sie sie razem z nami. Spedzaj swoj wolny czas w doborowym towarzystwie i poznawaj ludzi, ktorych nie spotkasz nigdzie indziej!

ZAPRASZAMY!!!

Organizacja Studentów Polskich

WPROWADZENIE

Twoje resume reprezentuje Ciebie, twoje osiągnięcia i doświadczenia. Jest pierwszą “próbką” Twojej osoby, którą widzi potencjalny pracodawca. Nie trzeba podkreślać jak ważne w tym wypadku jest pierwsze wrażenie. Pamiętaj więc by:

  • treść i estetyka były profesjonalne
  • bądź dobrze zorganizowany/a
  • przekazuj informacje w sposób jasny i efektywny
  • podkreśl swoje osiągnięcia
  • bądź uczciwy i dokładny
  • staraj się pokreślić co możesz zrobić dla pracodawcy

Spójrz na swoje resume jako na specjanie zaprojektowane narzędzie marketingu, krórego zadaniem jest sprzedanie i promowanie Ciebie. Resume musi zwrócić uwagę Twojego pracodawcy w przeciągu 20 sekund! Dokładnie tyle czasu jest potrzebne doświadczonej osobie na wyrobienie pierwszego wrażenia – pozytywnego lub negatywnego.

Resume jest podsumowaniem twojego wykształcenia i doświadczenia, które mają być ujęte w zwięzły i atrakcyjny sposób. Powinno ono zwrócić uwagę cztającego na twoje atuty i mocne strony bezpośrednio związane z aktualnymi celami zawodowymi. Pamiętaj o regułach gramatycznych, interpunkcyjnych i strukturalnych. By zwiększć efektywność dopasuj swoje standardowe resume do konkretnej oferty, czy dziedziny.

Na kolejnych stronach tej broszurki znajdziesz porady, wskazówki i konkretne przykłady resume jak również kilka przykładów korespondencji zawodowej. Użyj ich w konstruowaniu własnego resume, ale pamietaj – nie przepisuj bezmyślnie – każde resume jest unikalne, tak jak Ty jesteś niepowtarzalny!

POWODZENIA!